FREEMOVER na LS 2023/24 a na AR 2024/25

Středa 4. říjen 2023, 12:07

Proděkanka pro zahraniční záležitosti FF UP doc. Mgr. Pavlína Flajšarová, Ph. D., vyhlašuje výběrové řízení na program zvaný Freemover.

PODMÍNKY

• Student FF UP si může podat přihlášku na studijní, pracovní, výzkumný či konferenční pobyt v zahraničí (výzkumný a konferenční je určen pro doktorandy).
  • Přihlášku si může podat student, který plánuje uskutečnit svůj výjezd v termínu od 1. 1. 2024 do 31. 12. 2024, tzn. v LS 2023/24, v ZS 2024/25, nebo na dva semestry, tj. na celý AR 2024/25.
  • Program je určen pro studenty FF UP všech typů (prezenční i kombinovaná) i forem studia (BSP, NMSP a DSP)
  • Upřednostňovány jsou studijní, pracovní, výzkumné, konferenční pobyty mimo EU, nevylučují se ale ani výjezdy do EU (důležitým kritériem je důvod výjezdu).
  • Upřednostňovány jsou mobility v rámci smluv FF/UP o přímé spolupráci (smlouvy viz Mapa mobilit FF UP), nevylučují se ale ani výjezdy mimo smluvní parterství FF/UP.
  • Upřednostňovány jsou výjezdy studentů vyšších ročníků (ideálně 2. a 3. roč. BSP, 1. a 2. roč. NMSP, DSP kdykoliv).
  • Délka trvání výjezdu:
  1. výjezd na praxi - minimálně 2 měsíce
  2. studijní výjezd - min. 3 měsíce, max. 10 měsíců (doporučuje se 1 - 2 semestrální pobyt)
  3. výjezd na výzkumný pobyt - pro studenty DSP - min. 1 měsíc, max. 3 měsíce
  4. výjezd na konferenci - 1 a více dnů
  • Výše finanční podpory není programem určena, přidělená finanční podpora závisí na počtu přihlášených, na rozpočtu jednotlivce a na celkovém rozpočtu FF UP na zahraniční mobility. Student musí počítat s případným kofinancováním z jiných zdrojů.
  • Student, který plánuje vyjet v rámci smlouvy o přímé spolupráci, neplatí partnerské škole poplatky za školné.
  • Student obdrží na výjezd do zahraničí paušál, z kterého si hradí vše, co se týká výjezdu, tj. letenku, náklady na živobytí, poplatky za vízum, očkování atd.
  • Studentovi, který je vyslán Univerzitou Palackého do zahraničí, bude poskytnuto cestovní pojištění do zahraničí od UP.
  • PŘIHLÁŠKA (pouze on-line) + požadované dokumenty k přihlášce se podávají přes Nabídku výjezdu v IS STAG: Moje studium - ECTS výjezdy - Nabídka výjezdů. NÁVOD  jak si podat přihlášku v IS STAG je ke stažení na této stránce dole v Souvisejících souborech. Povinným dokumentem k podané přihlášce je Žádost o finanční podporu a motivační dopis (více informací najdete v konkrétní Nabídce výjezdu v IS STAG).
  • Student, který plánuje vyjet na semestr, či dva, je povinen získat na zahr. škole min. 20 kreditů za semestr.
  • Výjezd do zahraničí je studentovi uznán formou kreditů. Podmínkou pro uznání výjezdu je před odjezdem do zahraničí katedrou schválená studijní smlouva (Learning Agreement).

V IS STAG jsou vypsány tyto nabídky výjezdů:

Zvlášť na LS 2022/23:

• FREEMOVER na LS 2023/24 - DOKTORANDI - určeno pouze studentům DSP (konference, výzkumné pobyty)
  • FREEMOVER na LS 2023/24 - ČÍNA a TAIWAN - určeno pouze pro studenty KAS, čínské sekce
  • FREEMOVER na LS 2023/24 - VIETNAM - určeno pouze pro studenty KAS, vietnamské sekce
  • FREEMOVER na LS 2023/24 - INDONÉSIE - určeno pouze pro studenty KAS, indonéské sekce
  • FREEMOVER na LS 2023/24 - JAPONSKO - určeno pouze pro studenty KAS, japonské sekce
  • FREEMOVER na LS 2023/24 - KOREA - určeno pouze pro studenty KAS, korejské sekce
  • FREEMOVER na LS 2023/24 - LATINSKÁ AMERIKA - určeno pouze pro studenty KRS a KRP
  • FREEMOVER na LS 2023/24 - OSTATNÍ - určeno zájemcům o studium i praxi v zahraničí z jiných kateder, než z výše jmenovaných

Zvlášť pro výjezdy na ZS 2024/25, příp. pro výjezd na celý AR 2024/25:

• FREEMOVER na ZS 2024/25 - DOKTORANDI - určeno pouze studentům DSP (konference, výzkumné pobyty)
  • FREEMOVER na AR 2024/25 - ČÍNA a TAIWAN - určeno pouze pro studenty KAS, čínské sekce
  • FREEMOVER na AR 2024/25 - VIETNAM - určeno pouze pro studenty KAS, vietnamské sekce
  • FREEMOVER na AR 2024/25 - INDONÉSIE - určeno pouze pro studenty KAS, indonéské sekce
  • FREEMOVER na AR 2024/25 - JAPONSKO - určeno pouze pro studenty KAS, japonské sekce
  • FREEMOVER na AR 2024/25 - KOREA - určeno pouze pro studenty KAS, korejské sekce
  • FREEMOVER na AR 2024/25 - LATINSKÁ AMERIKA - určeno pouze pro studenty KRS a KRP
  • FREEMOVER na AR 2024/25 - OSTATNÍ - určeno zájemcům o studium i praxi v zahraničí z jiných kateder, než z výše jmenovaných

TERMÍN podání přihlášky: 23. září - 20. října 2023

VÝSLEDKY: vyrozumění je žadatelům posláno na školní e-mail do 20. 12. 2023.

Případné dotazy Vám zodpoví Jana Hořáková, referentka Zahraničního oddělení FF UP, na on-line setkání, které se uskuteční:

Topic: Možnosti výjezdů do zahraničí - zaměřeno na Freemovers, CEEPUS a ostatní
Time: Oct 5, 2023 03:00 PM

Užitečné ODKAZY:

1) https://www.ff.upol.cz/de/studenti/zahranicni-mobility/moznosti-vyjezdu-do-zahranici/#c27588

2) https://www.ff.upol.cz/de/studenti/zahranicni-mobility/administrace-vyjezdu/

3) https://www.ff.upol.cz/de/studenti/zahranici/studenti-ff-ve-svete/