Pozvánka na Roubalovské symposium - 18. 11. 2022

Čtvrtek 13. říjen 2022, 9:53

Termín: 18.11.2022
Termín pro podávání přihlášek: 28.10.2022
Místo: Centrum pro výzkum performativity, Katedra divadelních a filmových studií, FF UP. Umělecké centrum, Univerzitní 3, 3. patro.

V letošním roce slaví Katedra divadelních a filmových studií na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci 30. výročí svého založení. Považujeme to za dobrou příležitost vzpomenout na práci Jana Roubala, dlouholetého člena naší katedry, divadelního teoretika, který svojí aktivitou otevíral českou divadelní teorii impulzům ze zahraničí. Zejména jeho překladatelská a ediční práce vytvořila prostor pro rozvoj interdisciplinárně a kulturologicky orientovaného bádání a promýšlení hranic divadla a divadelnosti. Roubalův odkaz chápeme jako výzvu k odvaze vydávat se za horizont disciplíny i českého kontextu.

K tomuto dědictví se hlásí také Centrum pro výzkum performativity, které od loňského roku působí na Univerzitě Palackého v Olomouci. Domníváme se, že nejlepším způsobem, jak vzpomenout na odkaz Jana Roubala, je vytvořit prostor pro živou debatu. Proto zveme nejširší (nejen) teatrologickou obec, včetně studentů všech stupňů studia, ke společné diskusi nad texty a k promýšlení toho, co dnes znamená studovat divadlo a co nám k tomu říká Roubalova práce.

Symposium se uskuteční 18. listopadu v prostorách Centra pro výzkum performativity. Podrobnosti o programu a náplni najdete zde!