USA - Fulbrightovo postgraduální stipendium

Ilustrační foto: Nik Shuliahin, Unsplash.com
Pondělí 13. květen 2019, 10:10 – Text: -sb-

Fulbrightovo postgraduální stipendium je určeno studentům, kteří dokončili bakalářské studium a jsou v magisterském nebo doktorském stupni studia.

Stipendium je určeno na výzkumné a studijní pobyty na libovolné akreditované americké univerzitě, a to v rozmezí 4-9 měsíců. Uzávěrka na akademicky rok 2020-21 je 1. září 2019 a nově je zavedena uzávěrka 1. února 2020, která je však jen na výzkumné pobyty (nikoli pro žadatele, kteří v USA chtějí studovat celé degree). Toto stipendium obvykle využívají studenti k výzkumným pobytům spojených s jejich diplomovou prací či disertaci.

Níže naleznete přiložený leták s kompletními informacemi.

Přihlášky a projekty s žadateli budou zástupci komise rádi konzultovat s uchazeči, neváhejte proto se na ně obracet s dotazy na www.fulbright.cz.