Ateliéry Viléma Štvaného zvou na workshopy ve VILE Štvanice

pondělí 14. leden 2019, 15:57

Již pátým rokem pořádáme divadelní a výtvarné workshopy, které tematicky souzní s dramaturgií VILY Štvanice, a zveme významné lektory v oboru. Naším cílem je nabídnout profesionální workshopy pro odborníky, zájemce z řad široké veřejnosti a především studenty, kterým nabízíme zvýhodněné vstupné.

20. 1. zveme na divadlo paměti a s lektorem Romanem Černíkem, kde se zaměříme na metody zdramatizování lokální historie a možnosti sebevyjádření pomocí emocí. Ateliér je inspirován divadelní antropologií, politickým divadlem i sociologickými postupy >> Divadlo paměti s Romanem Černíkem na FB // info na webu

V neděli 17. 2. připravil Janko Polák ateliér Commedie dell'Arte, v němž se dozvíte kdy a kde vzniklo moderní evropské divadlo nebo jak vznikala divadelní profese. V rámci ateliéru bude kladen důraz na schopnosti improvizace, zkvalitnění spolupráce mezi herci vzájemně stejně jako mezi herci a publikem.
>> Commedia dell'Arte s Janko Polákem na FB

V sobotu 30. 3. se spolu s Kamilou Polívkovou zaměříme na scénografii ve vztahu k režii a v jejím ateliéru Prostor a přítomnost si prakticky vyzkoušíte, jak pracovat s omezenostmi prostoru a dosáhnout přitom maximálního efektu. Součástí workshopu bude studie proměn prostoru v součinnosti s divadelním svícením a krátký úvod do problematiky jevištního provozu tzv. nezávislé scény.
>> odkaz na Facebook


Ateliéry Viléma Štvaného ve VILE Štvanice

Facebook | Instagram | web