Kurzy pro učitele: Audiovize ve výuce

Nabídka bezplatných kurzů pro pedagogické pracovníky v rámci Národního plánu obnovy

Cílem kurzů (časová dotace každého kurzu je 4 hodiny) je seznámit účastníky s možnostmi využití audiovizuálních médií ve výuce. Jednotlivé kurzy rozšiřují možnosti využití filmu, TV pořadů, performativity a podcastů v rozsahu kurikula základní a střední školy. Absolvent kurzu odchází z jednotlivých lekcí s konkrétními postupy, jak s audiovizuálními médii pracovat, a jak pomocí nich rozvíjet dovednosti studentů.

K dispozici jsou kurzy na následující témata:

• Jak rozumět životu teenagerů prostřednictvím televize?
  • Jak popularizovat vědu filmem?
  • Jak nás film může vést k myšlení v souvislostech?
  • Podcasting jako moderní edukační nástroj pro předměty kurikula střední školy
  • Podcasty o české historii (kurz v anglickém jazyce)
  • Jak filosofovat filmem?
  • Jak s dětmi točit filmy?

Podrobné informace o náplni a konání jednotlivých kurzů najdete zde a přihlášení na ně naleznete zde na Portálu celoživotního vzdělávání.

Kurz je realizován v rámci projektu Vzdělávání na UP 22+ edUP, registrační číslo projektu: NPO_UPOL_MSMT-16589/2022.