Josefov Summer School 2022 - Call for Applications

Pondělí 11. duben 2022, 12:04

Dovolujeme si Vás pozvat k účasti na čtvrtém ročníku Letní školy Jaroměř-Josefov. Mezinárodní postdisciplinární workshop je zaměřen na vztahy mezi různorodými postupy v oblasti estetiky, politiky, performance a veřejného prostoru.

Téma letošního ročníku „Péče a oprava: asambláž nemožného“ je inspirováno naléhavou potřebou vytvořit radikální alternativu k normalizaci militarismu a násilí. Musíme prozkoumat taktiky solidarity, vzájemné pomoci a budování odolných nadnárodních sítí a komunit.

Letní škola je rozdělena na dvě části: virtuální setkání, která se uskuteční v květnu a červnu 2022, a fyzické setkání v Jaroměři-Josefově ve východních Čechách ve dnech 16.-20. července 2022.

Workshopy, diskuse a aktivity povedou čeští i zahraniční umělci, aktivisté a akademici.

Projekt je součástí Kombinovaného intenzivního programu (BIP) Erasmus+. Náklady na cestu, ubytování a stravu všech účastníků budou hrazeny z fondu projektu. Účast studujících na letní škole bude hodnocena 3 kredity.

Letní školu pořádáme ve spolupráci s Katedrou divadelních studií Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, Ústavem polské kultury Fakulty polonistiky Varšavské univerzity a Katedrou divadelních studií Divadelní fakulty VŠMÚ v Bratislavě.

Přihlašovací formulář můžete vyplnit do 22. dubna 2022.

Důvod, proč jsme se rozhodli pro téma péče a opravy a další informace spolu s přihlašovacím formulářem najdete na: josefovschool.upol.cz, případně můžete kontaktovat přímo koordinátora letní školy dr. Lukáše Kubinu, lukas.kubina@upol.cz

Více informací najdete zde!