Josefovská letní škola: univerzita, experiment a klimatický rozvrat

neděle 9. červen 2019, 18:42

Srdečně zveme k účasti na třetím ročníku Letní školy Jaroměř-Josefov, který se uskuteční od 25. do 31. srpna 2019. Tento mezinárodní postdisciplinární workshop či dočasná univerzita se zaměřuje na vztah mezi rozmanitými praktikami v oblasti estetiky, politiky, představení a veřejného prostoru. S úmyslem propojit nepropojené se letošní ročník soustředí na otázku co dnes znamená univerzita, zejména v souvislosti s klimatickým rozvratem? Proto se soustředíme na způsoby, jakými můžeme chápat univerzitu jako experimentální medium politiky, estetiky a vzdělávání.

Hlavní semináře se zaměřují na téma univerzity a sociální změny a univerzity a normativity.

Podrobnosti a přihlašovací formulář naleznete zde: https://divadlo.phil.muni.cz/josefov / Událost na FB

Letní školu spolupořádají Katedra divadelních a filmových studií UP, Centrum pro výzkum performativity Katedry divadelních studií MU a Ústav polské kultury Varšavské univerzity.

Kontakt za UP: Martin Bernátek, martin.bernatek@upol.cz