Katedra zveřejnila upravenou podobu přijímacích zkoušek

Pátek 24. duben 2020, 14:04

V nelehké situaci, v níž se ocitli letošní maturanti a také naši budoucí studenti, přicházíme se vstřícnou podobou přijímacího řízení. Jeho přesnou podobu najdete zde.

O studium na naší katedře je velký zájem a proto nemůžeme přistoupit k plošnému zrušení přijímacích zkoušek. Náš osobní kontakt s uchazečkami a uchazeči vždycky znamenal velkou výhodu pro obě strany – my jsme poznali své budoucí studenty a studentky, oni a ony se rozhlédli po krásném barokním Konviktu, seznámili se s budoucími pedagožkami a pedagogy, mohli jsme spolu mluvit. To letos nebude možné. Snažíme se alespoň vyjít vstříc současné podobě distanční výuky na středních školách a využít čas, kdy jsou studenti ještě doma.

„V těchto dnech se upřesňuje, jak bude vypadat fakultní kolo TSP (Testy studijních předpokladů), my se snažíme s našimi uchazeči komunikovat už nyní,“ říká vedoucí katedry Andrea Hanáčková. „Nabídli jsme jim zdarma na našich stránkách materiály, které obvykle prezentujeme v rámci našich přípravných kurzů. A nyní jim umožníme vykonat katederní kolo přijímacích zkoušek z domova a písemně.“

Studenti vypracují dokument, v němž uvedou vlastní motivaci ke studiu, napíší analýzu, esej nebo kritiku podle vlastního výběru a přiloží seznam zhlédnutých filmů, televizních seriálů nebo pořadů, divadelních představení, případně oblíbených podcastů nebo rozhlasových pořadů. „Víme, že divadla jsou nyní zavřená, proto umožňujeme i to, aby v seznamu byly přečtené divadelní hry nebo knihy o divadle,“ zpřesňuje informaci vedoucí divadelní sekce Martin Bernátek.

Katedra tak získá přehled o tom, s jakými předpoklady se studenti a studentky hlásí a jaký je jejich skutečný zájem o studijní programy. Vyhodnocení této části přijímacího řízení tvoří důležitou součást celkového bodování při rozhodování o přijetí ke studiu.