Mezinárodní sympozium Nine lives of the "Eastern" Artist - výzva studujícím

Úterý 7. leden 2020, 12:31

Naše katedra bude hostit 19. až 21. února mezinárodní sympozium 9 Lives of the "Eastern" Artist: Surviving the Changes. Jeho cílem je společně diskutovat o současném umění, zejména divadle a tanci, v regionu Střední a východní Evropy. Přednášky a panelové diskuse kurátorek, dramaturgů a kulturních manažerek také doplní lecture-performance.

Účast potvrdili např. Piotr Gruszczyński, dramaturg Nowego Teatru a spolupracovník Krzysztofa Warlikowského, Joanna Leśnierowska, kurátorka programu polského tance ve Starém Pivovaru v Poznani, Sodja Lotker, bývalá umělecká ředitelka Pražského Quadriennale nebo Erik Sikora alias Džumelec, čerstvý držitel ceny Oskara Čepana.

Hledáme několik studentů a studentek schopných komunikovat v angličtině pro spolupráci na konferenčním blogu a kritické reflexi sympozia a také na organizační spolupráci.

Zájemci a zájemkyně pište Martinu Bernátkovi (martin.bernatek@upol.cz) do 20. ledna. Připojte krátké zdůvodnění Vaší motivace spolupracovat na sympoziu. Tuto spolupráci je možné si zapsat také jako odbornou praxi.

Kontakt: Martin Bernátek (martin.bernatek@upol.cz)

Další info: http://ninelives.cz