Na katedře bude přednášet Hayati Ulusay z turecké univerzity

HAYATI ULUSAY
Afyon Kocatepe University, Turecko

Pondělí, 6. května
15:00–16:30 (Velká posluchárna) | přednáška „Visual composition in cinema and television“

Úterý, 7. května
15:00–16:30 (Filmový sál) | přednáška „Lighting in cinema and television“
18:30–20:00 (Velká posluchárna) | projekce filmu + Q&A

Katedra divadelních a filmových studií zve na sérii přednášek Hayatiho Ulusaye z Afyon Kocatepe University v Turecku. Studující KDFS mají možnost získat 1 kredit v rámci předmětu KDU/ZHP Zahraniční host – přednáška, který si zapíší v zimním semestru 2019/2020. Podmínkou k udělení zápočtu je 1) účast na všech třech plánovaných akcích (2 přednášky + projekce) nebo 2) účast na libovolných dvou akcích a vypracování písemného referátu o rozsahu 1–2 strany. Návštěva je také vhodnou příležitostí získat informace o nejnovější partnerské instituci katedry v rámci programu Erasmus+. Akce jsou otevřeny i studujícím a vyučujícím jiných kateder. Přednášky proběhnou v anglickém jazyce.