Praktická stáž na Velvyslanectví České republiky v Helsinkách

Ilustrační foto: fauxels, pexels.com
Úterý 13. únor 2024, 10:55 – Text: -ap-

Velvyslanectví České republiky v Helsinkách hledá stážistu na období 1.7. - 20.12.2024.

Náplň stáže

• provádění rešerší a zpracování souhrnů v politické a ekonomické oblasti
  • analýza politického a ekonomického zpravodajství, operativních i strategických dokumentů
  • účast na jednáních, konferencích, seminářích a dalších akcích
  • podíl na přípravě a realizaci aktivit ekonomické diplomacie, podpora českého exportu
  • podíl na výkonu stykové agendy
  • administrativní a logistická podpora aktivit velvyslanectví
  • a další

Požadavky na uchazeče

• studium v prezenční formě vysokoškolského studia či absolvent vysoké školy nejpozději do jednoho roku po ukončení studia
  • trestní bezúhonnost
  • znalost anglického jazyka min. na úrovni C1, znalost finštiny výhodou
  • samostatnost, flexibilita, kreativita, systematičnost
  • analytické schopnosti
  • základní orientace v zahraniční politice (především severní Evropa, EU)
  • dobrá znalost práce s kancelářskými aplikacemi (Microsoft), schopnost provádění rešerší na internetu

Stážista nemá nárok na plat ani na sociální, zdravotní pojištění či ubytování. Veškeré náklady si po dobu stáže hradí stážista sám.

Vybraný uchazeč má nárok na finanční příspěvek programu Erasmus+ ve výši 750 EUR/měsíc.

V případě zájmu zasílejte strukturovaný životopis a motivační dopis v anglickém jazyce na e-mail marie.rakova@upol.cz, a to do 20.2.2024.

Více informací o nabídce naleznete v tomto letáku.