Semináře o využití divadla ve výchově

Úterý 27. únor 2024, 12:35

Moravské divadlo Vás zve na bezplatný seminář dramatické výchovy JAK VYUŽÍVAT DIVADLO A METODY DRAMATICKÉ VÝCHOVY VE VÝUCE, jehož garantem je samotné Moravské divadlo Olomouc.

Forma semináře: edukačních divadelní dílny

Lektoři: Jana Posníková, Petra Slezáčková a další odborní pracovníci MDO

Kapacita: max 30 účastníků na 1 seminář

Termíny: po vzájemné domluvě únor-duben 2024

Seminář se během edukační dílny zaměří na to, aby budoucím pedagogům i studujícím Filozofické fakulty poskytl k nahlédnutí postupy dramatické výchovy v běžné výuce, a to při práci s různými věkovými kategoriemi (na příkladech konkrétních inscenací MDO) s cílem získat sebedůvěru pro autonomní využití divadla, jakéhokoliv představení a jeho témat ve vlastních hodinách. Seminář je zaměřen jak metodicky, tak prakticky, zážitkově. Účastníci se seznámí s aktivitami a metodami dramatické výchovy, které vtáhnou osobnost žáka do vzdělávacího procesu a umožní tvořit, prožívat, reflektovat, sdílet, otvírat tabu témata, v neposlední řadě berou ohled na potřeby jedinců. Základní bázi tvoří hry, diskuse, řešení problému v dialogu, učitel v roli, žák v roli a další.

Více informací k programu a náplni semináře naleznete v tisknutelném PDF na tomto odkazu https://bit.ly/3H7kxh1

V případě zájmu se registrujte pomocí tohoto formuláře: https://forms.gle/55piLtwAtZawuTyq6