Společná exkurze do Berlína na Prix Europa

pátek 14. září 2018, 14:06

Pravidelně se na podzim scházejí v Berlíně televizní a rozhlasoví tvůrci, aby v šestidenním maratonu představili to nejlepší z loňské produkce. A my  - televizní a rozhlasová sekce katedry, tam tradičně jezdíme a s námi čím dál více studentů a doktorandů

V prostorách unikátní expresionistické rozhlasové budovy Rundfunk Berlin-Brandenburg (to je TEN „západní“ Berlín) posloucháme rozhlasové hry a dokumenty, sledujeme televizní fikční i nonfikční pořady, jasněže i seriály, sjíždíme online sekci, žasneme nad hudebními pořady, ukládáme nové podcasty. Diskutujeme ve velmi živých debatách s tvůrci z celého světa. Pokud se odhodláte strávit celý festival v jediné sekci, můžete se stát hned i porotkyní nebo porotcem – tím je po přihlášení kdokoli, kdo se zaváže vyslechnout/ shlédnout všechny pořady v dané sekci. Můžete využít možnost rozhodnout o nejlepším letošním evropském seriálu/ TV filmu/ rozhlasovém dokumentu.
 Spíme v hostelech, jíme hlavně kebaby a šetříme na jedno večerní pivo. Celá exkurze je absolutní low cost, ale to nám vyhovuje. Je ale třeba počítat s náklady cca čtyři tisíce korun. Zájemci se hlaste na zuzana.reznickova01@upol.cz. Společné nákupy jízdenek i autobusů bývají výrazně výhodnější. Registraci zadarmo (dobře promyšlenou) provádějte individuálně zde.

Přečtěte si, jaké to v Berlíně bývá třeba tady, tady nebo tady.