Veřejné přednášky a semináře na KDFS

Úterý 9. listopad 2021, 22:34

Ahoj všichni!

Zveme vás k nahlédnutí a poslechnutí si veřejných přednášek a seminářů u nás na katedře. Vybrali jsme pro vás to nejzajímavější, čím se u nás můžete zabývat, abyste si vyzkoušeli, jestli by vás studium na katedře bavilo. Program je nabitý, takže si vybere určitě každý z vás:)

 

PONDĚLÍ 15.11.

9.45‒11.15 Filmy Kennetha Branagha a Branaghovy britské (nezávislé) produkce vyučuje doktor Michal Sýkora. Budete si moci poslechnout i studentské prezentace, které si studenti připravili k jednotlivým Branaghovým filmům. Seminář proběhne v Malé posluchárně ve druhém patře.

9:45‒11:15 Do tajů Českého loutkového divadla a jeho podoby v první polovině 20. století vás uvede profesorka Tatjana Lazorčáková ve Filmovém sále ve třetím patře. Loutkové divadlo představí jako divadelní druh, ve kterém neživý předmět dokáže hrát stejně procítěně jako živý herec.

11.30‒13.00 České filmové detektivky a filmy, ve kterých se vyskytuje postava majora Kalaše kladou důraz na specifický vývoj české podoby žánru a na souvislosti s literární produkcí. Představí vám je taktéž doktor Michal Sýkora. Předmět je opět obohacený o studentské prezentace a koná se ve Filmovém sále ve třetím patře.

13.15‒14.45 Hned po Českých filmových detektivkách následují ve Filmovém sále ve třetím patře Dějiny světové animace pod vedením doktora Petra Bilíka. Pozornost bude věnovat především fázi do vzniku klasického amerického animovaného filmu a národních škol.

16.45‒18.15 V pozdním odpoledni pokračuje doktor Bilík ve Filmovém sále ve třetím patře svou přednáškou o Dějinách českého filmu, kde se mu věnuje až do roku 1945.

18:30‒20:00 Když zůstanete na katedře až do večera, nezapomeňte se opět stavit ve Filmovém sále ve třetím patře na projekčním semináři Babinský a Palacký, který je věnovaný hře Přemysla Ruta a vede ho doktor Tomáš Bojda.

 

ÚTERÝ 16.11.

9.45‒11.15 Úterní ráno opět začíná doktor Michal Sýkora se svou Teorií adaptace a románem Iana McEwana "Na Chesilské pláži" a jeho filmovými adaptacemi. Seminář je opět obohacen o studentské prezentace a uskuteční se stejně jako předchozí den v Malé posluchárně ve druhém patře.

9.45‒11.15 Ve stejný čas proběhne pro milovníky Tarantina v Medialabu ve třetím patře analýza filmu, která se zaměří na intertextualitu ve filmu Quentina Tarantina "Death Proof", seminář povede docent Luboš Ptáček.

11:30‒13:00 Hned po analýze filmu pokračují v Medialabu ve třetím patře Fikční a nonfikční žánry a formáty rozhlasové tvorby a vysílání, které vám představí doktor Tomáš Bojda.

11.30‒13.00 Ve stejný čas je pro milovníky divadla připravena přednáška doktorky Elišky Kubartové na téma Středověké divadlo aneb Akrobati, světice, blázni, která se uskuteční ve Velké posluchárně ve druhém patře.

13:15‒14:45 Po divadelní přednášce pokračuje ve Velké posluchárně ve druhém patře filmový seminář, tentokrát o Dětských hereckých hvězdách, které vám představí magistra Kateřina Hloušková.

15:30‒16:30 Úterní blok uzavře v Medialabu ve třetím patře opět doktor Tomáš Bojda se svou analýzou rozhlasové inscenace. Tématem je Friedrich Dürrenmatt a inscenace Porucha.

 

STŘEDA 17.11.

Ve středu, na státní svátek, čerpejte síly na čtvrteční poslední blok veřejných přednášek a seminářů.

 

 (Ve čtvrtek a v pátek 18. a 19. listopadu se otevřené přednášky ruší z důvodu aktuální epidemiologické situace. S omluvou vaše KDFS.)

Nezmeškejte svoji šanci podívat se, jak se na katedře vyučuje. Budeme se těšit na jakékoliv přednášce nebo semináři! A pokud vás cokoliv z naší katedry zaujme, nezapomeňte si do kalendáře zapsat datum 3.12. a 15.1. a zastavte se za námi i na Den otevřených dveří! Dozvíte se, jaké všechny obory u nás lze studovat, co pro to musíte udělat nebo třeba kde po přednáškách točí to nejlepší pivo. Více informací o nás i o studiu najdete zde: https://www.upol.cz/nc/kalendar/akce/cal/2021/12/03/event/tx_cal_phpicalendar/4047/

Zpět