Workshop se CinEd

Středa 12. duben 2023, 14:47

Věděli jste, že některé filmy se obejdou bez příběhu, dokonce bez postav a hrdinů? Existují filmy, které mají velice blízko k výtvarnému umění, poezii, hudbě. Pokud děti experimentům porozumí, mohou v nich najít dokonce i zalíbení, mohou je přestat nudit, dokonce je mohou nadchnout pro vlastní tvorbu. Pro účastníky bude připravená interaktivní projekce a dílna, ve které se seznámí s několika krátkými experimentálními filmy a technikami. Další krok bude na každém… Proč byste si sami takový experiment nezkusili vytvořit?  Seminář uvede cestu k málo poznané tvorbě, která nevypráví příběhy, ale ukazuje dobrodružství barev, tvarů, materiálů - ukazuje filmový pás zblízka a odhaluje počátky filmu. Pedagogové se seznámí s možnostmi filmového média, které sahají za hranice jejich fantazie. Komentovaným pásmem raných a experimentálních filmů z katalogu evropského projektu CinEd provede zkušený expert filmové výchovy  MgA. Jiří Forejt, Ph.D.

Registrovat se můžete zde: https://forms.gle/nQFR8fTKCRA6b6ZA9

Kdy: 15. 5. 2023

čas: 13:00 - 18:00

kde: Konvikt FF UP