Výběrové řízení na pozice v programu Erasmus 2019/2020

Výběrové řízení na zahraniční studijní pobyty v programu Erasmus+ pro akademický rok 2019/2020 se uskuteční ve středu 13. února 2019 mezi 12:30 a 15:00 v pracovně č. 231 (2. patro Konviktu, Univerzitní 3).

Ke konkurzu je možné přihlásit se do neděle 10. února, a to výhradně prostřednictvím univerzitní aplikace na adrese https://erasmusplus.upol.cz/.

Návod k použití aplikace je k dispozici na univerzitní wiki (https://wiki.upol.cz/upwiki/Erasmus), k přihlášení použijte stejné údaje jako do IS STAG.

Obsazovat budeme místa na partnerských univerzitách v Groningenu (film/tv, 3 místa), Utrechtu (film/tv, 2 místa), Boloni (film, 2 místa), Lodži (divadlo, 1 místo), Mnichově (divadlo, 1 místo), Vídni (divadlo, 2 místa), Frankfurtu (film/tv, 3 místa) a Afyonu (film, 4 místa). Základní informace o partnerských pracovištích a jazykových požadavcích najdete na webu katedry v sekci Zahraničí -> Erasmus -> Partnerské instituce (https://kdfs.upol.cz/zahranici/erasmus/).

Výběrové řízení probíhá formou pohovoru, během kterého budeme hodnotit vaši znalost jednacího jazyka příslušné univerzity (zejména angličtina a němčina, případně polština a italština), orientaci v zaměření a studijní nabídce hostitelské instituce a váš celkový akademický profil a úroveň motivovanosti.

Hlásit se mohou studující všech ročníků a kombinací, podmínkou ovšem je, aby po celou dobu výjezdu měli status studentů UP. Studující absolventských ročníků by měli zvážit, zda jim pobyt v zahraničí nezkomplikuje psaní klasifikačních prací a přípravu k SZZ. Během pobytu v zahraničí není možné mít zapsané kurzy, které vyžadují řádnou docházku.

Přihlášky tvořené strukturovaným životopisem je možné do aplikace vkládat do neděle 10. února, výsledky výběrového řízení budou vyhlášeny nejpozději 17. února. Úspěšní uchazeči následně musejí ve stanovené lhůtě svou nominaci potvrdit v univerzitní aplikaci.

Kontaktní osoby:
Milan Hain (milan.hain@upol.cz) a Jitka Pavlišová (jitka.pavlisova@upol.cz)

Důležité odkazy:
https://kdfs.upol.cz/zahranici/erasmus/
https://iro.upol.cz/erasmus/studium/


Nabídka stáží na Českých centrech v zahraničí

Česká centra v zahraničí nabízejí následující stáže pro studenty VŠ na rok 2019.

ČC Berlín
http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-berlin/

ČC Bratislava
http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-bratislava/

ČC Brusel
http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/staz-brusel/


Aktuality

Nechte si posílat aktuální nabídky zahraniční mobility e-mailem:

  1. na adrese blogtrottr.com
    • do prvního pole vložte link www.ff.upol.cz/studenti/zahranicni-mobility/aktualni-nabidky/rss.xml
    • do druhého Váš e-mail
  2. potvrďte kliknutím na link v e-mailu, který Vám přijde

Zasílání můžete zrušit použitím linku v příchozím e-mailu.


16. 4. 2019

Přinášíme Vám nabídku praktické stáže na nově zřízeném českém zastupitelském úřadu v zahraničí - Generálním konzulátu České republiky v Manchesteru, Velká Británie.

12. 4. 2019

Z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR si Vás dovolujeme informovat o pokračování programu DUO-Korea Fellowship Program, který umožňuje výměnné pobyty VŠ studentů mezi Jižní Koreou a zeměmi Evropské unie.

11. 4. 2019

Satakunta University of Applied Sciences (SAMK), Finland are looking for an intern to work in their International Relations Office.

11. 4. 2019

Z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR bychom Vás rádi informovali o tom, že MŠMT ve spolupráci s Ministerstvem kultu Svobodného státu Sasko vypisuje výběrové řízení na stipendijní místa pro...

10. 4. 2019

Přinášíme Vám nabídku zahraniční praktické stáže v jazykové škole Instituto Hispánico de Murcia, ve Španělsku.

9. 4. 2019

Společnost Training Experience (TX) zprostředkovává následující pracovní pozice pro zájemce o zahraniční stáž: OFFER ES-430 GERMAN TEACHER ASSISTANT INTERNSHIP IN ZARAGOZA SPAINLocation: Zaragoza (Spain) Area: Pedagogy,...

8. 4. 2019

Z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR si Vás dovolujeme upozornit na stipendijní nabídku do Německa.

29. 3. 2019

Proděkanka pro zahraniční vztahy FF UP vyhlašuje výběrové řízení na účast studentů zejména doktorských a magisterských studijních programů v prezeční formě na letních a zimních školách v zahraničí. Žádost musí být podána na...

23. 3. 2019

Rádi bychom s Vámi sdíleli pozvánky na vybrané letní školy, které organizují v roce 2019 naše partnerské instituce.

20. 3. 2019

Irská společnost TRANSLIT hledá do svého týmu stážisty.